Snart kan du teste «Bulletstorm»

Demo på vei til Xbox 360 og PlayStation 3.

17. januar 2011 08:22

Det spennende skytespillet «Bulletstorm» lanseres ikke før i slutten av februar, men allerede i løpet av denne måneden får du sjansen til å teste en flik av spillet.

Demoen havner aller først på Xbox LIVE Marketplace (Xbox 360) den 25. januar, dagen etter på PlayStation Store (PS3), har utgiveren EA bekreftet.

I «Bulletstorm» spiller du en tidligere leiesoldat som befinner seg i eksil på en eksotisk planet med fiendtlige mutanter og planteliv utenom det vanlige. Vi får spille som Grayson Hunt og handlingen tar til like etter at han har rømt fra jobben som elitesoldat i den hemmelige organisasjonen Dead Echo. 

Demoen vil inneholde en smakebit av Echo Mode – en av tre måter du kan spille «Bulletstorm» på etter lansering, og som sporer og sammenligner poengsummer mens du spiller gjennom områder som man finner igjen i historiedelen av spillet.

I «Bulletstorm» belønnes du for kreativitet i kampens hete, og poengsummene øker i takt med at du bruker litt fantasi. Demoen gir deg i tillegg mulighet til å låse opp plattformspesifikke oppgraderinger som du kan ta med deg i onlinekampene når spillet er sluppet, skriver utgiveren EA i en pressemelding.

Spillet er utviklet av People Can Fly, i samarbeid med Epic Games (som kjøpte det polske spillstudioet etter å ha fått demonstrert «Bulletstorm»). Og nettopp derfor kommer Xbox 360-versjonen av dette spillet til å inneholde en betatilgang til «Gears of War 3», i tillegg til bonusinnhold til selve spillet.

PressFire kommer snart tilbake med inntrykk og reaksjoner, som det jo så fint heter.

«Bulletstorm» lanseres til PC, Xbox 360 og PlayStation 3 den 22. februar. Demoen havner på XBLA og PSN den 25. og 26. januar. Så langt har det ikke vært nevnt en demo til PC.


Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3