(PressFire.no): Planen var opprinnelig at bybyggingsspillet «Sim City» skulle lanseres til Mac 11. juni, men det ble litt ekstra ventetid for de som sitter med OSX og bare venter på å kunne utfolde seg i dette Maxis-spillet.
Nå har imidlertid Electronic Arts bestemt seg for at denne utgivelsen skjer den 29. august.
Grunnen til denne forsinkelsen på over to måneder, er ifølge produsent Kip Katsarelis at spillskaperne ville «forsikre seg at det blir en flott opplevelse».
Tidligere i sommer ble den femte oppdateringen sluppet til pc-eiere, der flere forbedringer ble gjort.
Samtidig kunne Kip Katsarelis forsikre at de allerede er i gang med den sjette runden med finpuss, basert på tilbakemeldingene de har fått fra sine «Sim City»-borgermestre.
Mac-versjonen av «Sim City» er ikke bare en lettvint overføring av pc-spillet som ble lansert i mars, forsikret Maxis samtidig med at OSX-spillet ble avslørt. Spillet har blitt bygd spesielt for Mac-operativsystemet.
- Vi ønsker å forsikre om at våre fans får en fullverdig versjon til sin plattform, het det i januar da Mac-utgaven ble annonsert.
Spillet blir kompatibelt på tvers av plattformene, slik at alle spillere – uavhengig av om pc eller Mac er din foretrukne plattform – kan spille sammen over nettet og besøke hverandres byer.
Utgiver EA opplyser i tillegg at alle som kjøpte «Sim City» til pc (digitalt eller på disk) automatisk får rett til å laste ned Mac-versjonen gratis via Origin.
«Sim City» til Mac lanseres 29. august.