Vil lage «World of Warcraft»-kopi til iPhone
Stjeler som ravner fra Blizzards millionsuksess.
Gameloft har annonsert sin nye store mobilspillsatsning. Spillet tar for seg et velkjent univers som allerede har tiltrukket seg flere millioner PC-spillere. 12 millioner, for å være mer presis. Er det snakk om rått tyveri av spilldesign eller er mer snakk om en nobel hyllest av «World of Warcraft»?
«Order & Chaos» er et MMO som har nettopp blitt annonsert av Gameloft, melder Pocket Gamer. Det er et mobilspill der Gameloft ikke bare har lånt visse elementer fra «World of Warcraft» - de har så å si kopiert hele Blizzard-universet og presset alt inn i mobil-spillformatet.
Det eneste som har blitt vist hittil er en trailer som viser litt gameplay fra «Order & Chaos». Denne ser du forresten nederst i saken.
Her ser vi at du blant annet kan spille som mennesker, alv eller som en ork. I tillegg ser det ut som Gameloft har laget et forenklet menysystem som ligner mistenkelig mye på «World of Warcraft» sitt, dog i mobilform.
Dette er ikke første gang Gameloft har laget en blåkopi av et allerede suksessfult spillkonsept. Tidligere har de laget både «Uncharted»-kopien «Shadow Guardian», «N.O.V.A. 2» - med en hovedperson som ligner mistenkelig mye på Master Chief fra «Halo»-serien, et krigspill ved navn «Modern Combat» og «Starfront: Collision». Sistnevnte inneholder tre krigende romsivilisasjoner som krangler om ressurser ute i universet. Høres litt kjent ut, gjør det ikke? Spesielt for «StarCraft»-spillere.
Det er ikke satt noen lanseringsdato på «Order & Chaos» enda, men spillet utvikles til iPad og iPhone, bekrefter Gameloft på sin Twitter.
Se annonseringstraileren fra «Order & Chaos»: