Animert «Death Stranding»-serie kommer til Disney+

Animert «Death Stranding»-serie kommer til Disney+

Med «Attack on Titan»-regissøren.

(PressFire.no): Hideo Kojima fortsetter jobben med å utvide «Death Stranding»-universet.

I tillegg til en animert film kalt «Death Stranding: Mosquito» og en live-action-film som ble annonsert for kort tid siden, er nå en helt egen animert TV-serie med arbeidstittelen «Death Stranding Isolations» annonsert for Disney+.

Serien skal etter planen lanseres på strømmetjenesten i 2027 og vil fortelle en helt ny historie fra det samme universet som spillene er satt til.

Den blir animert i en tradisjonell, håndtegnet 2D-stil.

Handlingen finner sted parallelt med hendelsene i det første spillet, men skal ikke ha noe med Sam Bridges å gjøre – direkte, i hvert fall.

Et sammendrag på Kojima Production sine hjemmesider beskriver flere nye figurer som takler isolasjonen på hver sin måte: en gammel mann som søker frelse på utsiden av Bridges-nettverket, en kriger som vil ha evig konflikt, en gutt som hater Sam, og en jente som omfavner ensomheten.

Kojima selv er med som produsent, mens regien håndteres av Takayuki Sano, som tidligere har jobbet med «Attack on Titan» og «Jujutsu Kaisen 0: The Movie».