
Avslutt historien til forfatteren som har levd i tusen år
«Chronoscript: The Endless End» kommer neste år.
(PressFire.no): Fra skaperne av det unike og prisvinnende «RPG Time! The Legend of Wright» kommer nå et nytt 2D action-eventyrspill til PlayStation 5.
Spillet heter «Chronoscript: The Endless End», og utviklerne sikter på en lansering i løpet av 2026.
Året er 2026, og en redaktør blir sendt til en avsidesliggende herregård. Etter et uheldig møte med en mygg, våkner han opp fanget inne i en bok som aldri ender, skrevet av en forfatter som har levd i tusen år.
Jobben din er å lose denne historien i havn og gi den en avslutning.
Selve spillingen foregår i to ulike dimensjoner. Du vil utforske forfatterens herskapshus i 3D på jakt etter spredte manuskriptsider, for så å dykke inn i disse sidene som utgjør spillets 2D-verdener. Her venter kamper mot fiender og utforsking for å bli sterkere og avdekke mysteriet med den eldgamle forfatteren.
Bak spillet står det japanske studioet DeskWorks, i samarbeid med Shueisha Games. I et innlegg på PlayStation-bloggen beskriver utviklerne prosjektet som et de pøser sine beste ideer inn i.