- «Borderlands»-oppfølger er sannsynlig

Gearbox er fornøyd med salget og mottakelsen som «Borderlands» har fått. En oppfølger er derfor aktuell.

12. november 2009 14:54

«Borderlands» fikk raskt status som en potensiell outsider til de store spillblockbusterne denne høsten.

Våpensamlemani, action med tung rollespillinspirasjon og et appellerende tilbud til onlinespilling er hovedingredisene i dette spillet signert utviklerne i Gearbox.

Les også: Vår anmeldelse av «Borderlands».
Les også: «Borderlands»-studioet vil gjerne gjenopplive «Brothers in Arms».

Gearbox-topp Randy Pitchford forteller i et intervju med VG247 at spillsalget og tilbakemeldinger oppmuntrer utviklerne til å tenke på en oppfølger.

- Ingenting er planlagt enda. Vi jobber for tiden med nedlastbart materiale. Vi har egentlig ikke hatt samtaler om en oppfølger, bortsett fra uformelle samtaler av typen «ville ikke det vært kult å ha med».

- Alle i studioet elsker dette merkenavnet, og det ser ut som publikum virkelig responderer med skryt og kjærlighet. Så ja, hvis alt går veien så virker et «Borderlands 2» som en no-brainer, svarer Pitchford.


«Borderlands» ble sluppet til Xbox 360, PlayStation 3 og PC i slutten av oktober.

Se trailer:

-

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3