
«Dead Space 2» er annonsert
Det blir mer romskrekk fra Visceral Games, bekrefter EA.
Ryktene om en oppfølger har florert lenge, men nå er det endelig offisielt. EA skal gi ut spillet, og nok en gang er det Visceral Games som er utviklere – akkurat som sist, da «Dead Space» i enkelte kretser raskt ble en favoritt.
«Dead Space» kom ut i oktober 2008, og lot oss følge hovedpersonen Isaac Clarke sin kamp mot de menneskelignende skapningene angrepet av et mystisk virus, som gav de kallenavnet Necromorphs. Tidligere i år kom også en variant til Nintendo Wii, kalt «Dead Space: Extraction».
Les også: Vår anmeldelse av «Dead Space: Extraction».
Oppfølgeren skal ut til PlayStation 3, Xbox 360 og PC, men så langt holder EA kortene tett til brystet i forhold til når vi kan forvente oss en oppfølger i butikkene.

- FORVENT OVERRASKELSER
Det som imidlertid er sikkert er at hovedpersonen igjen vil være Isaac Clarke og at han denne gang vil få nye verktøy tilgjengelig for å lemleste romvesener som står i hans vei.
- Vi er henrykte over å hoppe tilbake til denne serien, og å få lage det neste kapitlet i Isaacs reise, sier Steve Papoutsis, som er produsenten bak spillet, i pressemeldingen.
- Infeksjonen fortsetter å spres gjennom verdensrommet og vår helt Isaac Clarke er den eneste personen som kan stoppe det.
- Det er fortsatt flust av Necromorphs som må kverkes. I «Dead Space 2» er imidlertid ikke ting som de virker.
Papoutis lover flere skrudde og motbydelige monstere og en solid dose skrekk. Fokuset på en interessant historie fortsetter også.
- Forvent tvister i historien som vil overraske deg, sier han i pressemeldingen.
Før en «Dead Space»-oppfølger kommer i butikkene, lanserer utviklerne i Visceral Games «Dante's Inferno» tidlig neste år. Det spillet, løst basert på verket signert Dante Aligheri, kan prøvespilles på konsoll allerede senere denne måneden.
Les også: Dante-demo først på PS3.
Les også: Dead Space-film får regissør.
Les også: - Vi gir ikke opp «Mirror's Edge» og «Dead Space»
.
«Dead Space 2» slippes til PlayStation 3, Xbox 360 og PC. Det er foreløpig ikke sagt noe konkret om en lanseringsdato.
Trailer fra det første «Dead Space»: