EA inngår avtale om å lage minst tre Marvel-spill

EA inngår avtale om å lage minst tre Marvel-spill

Iron Man først ute.

​(PressFire.no): Electronic Arts varsler at de har inngått en avtale med superhelt-giganten Marvel om å lage minst tre spill til PC og konsoll i årene fremover.

Det første spillet skal være basert på Iron Man og være et énspiller, tredjepersons action-eventyrspill produsert av Motive Studio – som tidligere har lagd «Star Wars: Squadrons» og som holder på med en remake av «Dead Space» som skal lanseres neste år.

– Vi ser frem til å ønske Marvel velkommen inn i EA-familien og vet at dette samarbeidet vil skape eksepsjonelle opplevelser for våre spillere, smører EA-nestsjef Laura Miele tykt på.

Utviklingen av Iron Man-spillet ledes av Olivier Proulx, som hadde tømmene under utviklingen av «Guardians of the Galaxy game»-spillet fra Square Enix og Eidos Montreal.

De to andre spillene er fortsatt ukjente, men ryktene er at et av de er basert på Black Panther.