«Into the Breach» får mer innhold – og kommer til mobiler via Netflix

«Into the Breach» får mer innhold – og kommer til mobiler via Netflix

Gratis oppdatering neste måned.

​(PressFire.no): 2018-kultklassikeren «Into the Breach» fra Subset Games (som også lagde «FTL - Faster Than Light») får mer innhold neste måned.

I spillet kjemper du og kjemperobotene dine mot invaderende aliens, og må bruke de taktiske hjernecellene dine for å plassere robotene riktig. 

Å bruke terreng og våpen riktig er alfa-omega, og skulle alt gå skeis har du muligheten til å sende en av pilotene av roboten tilbake i tid til starten.

Den kommende tilleggspakken heter «Advanced Edition» og er helt gratis og inneholder mye nytt innhold:

  • Nye roboter og våpen
  • Flere fiender, bosser og oppdrag
  • Nye piloter og pilot-ferdigheter
  • Mer utfordrende vanskelighetsgrad

Samtidig varsler også utviklerne at spillet vil komme til Android og iOS. Spillet gis der ut av Netflix og vil kunne lastes ned via Netflix-appen av alle som abonnerer der.

Spillet skal ha fått en overhaling av brukergrensesnittet for å fungere bedre på mobil.​

Switch-versjonen av spillet vil i tillegg få en fysisk lansering via Fangamer, og forhåndsbestilling er nå tilgjengelig via deres nettsider.

Lansering er 19. juli.

https://www.youtube.com/watch?v=e8DCsU8MJxE