
Kilder: - «Skylanders» legges ned
Markant nedgang siste årene.
(PressFire.no): Ifølge YouTube-personlighet Liam Robertson, som har pleid å ha godt rulleblad i denne typen nyheter, skal flere kilder nå ha bekreftet at Activision setter bremsene på «Skylanders»-satsingen sin.
Spillene, som også fungerer sammen med leketøy av samme merke, har med over 250 millioner solgte leketøy og over 24 milliarder i inntekter vært en enorm suksess for spillgiganten, men har sett en markant nedgang de siste to årene.
Og nå kan det være slutt.
Ytret bekymring

Investorer og analytikere skal ha ytret bekymring allerede etter fjorårets finansrapport – «Skylanders: Superchargers» møtte ikke salgsprognosene. Rapporten la skylden på at casual-markedet har flyttet seg over på mobiltelefoner, noe de også mente skjedde med «Guitar Hero Live».
Årets «Skylanders»-spill ble også akkompagnert a en ny serie på Netflix kalt «Skylanders: Academy», men likevel skal salget ha vært vesentlig dårligere. Tidligere NPD-tall i USA viste en nedgang på hele 41 prosent sammenlignet med fjoråret.
Derfor har det nå sirkulert rykter om at Activision har vurdert bremsepedal på spillserien, hvor Robertson nå mener å ha kilder på at avgjørelsen har blitt tatt.
Robertson spekulerer også i at Netflix sin serie kan få konsekvenser av Activions avgjørelse, selv om de i utgangspunktet har gitt grønt lyst til en andre sesong.

Flere om beinet
«Skylanders» har ikke vært den eneste satsingen som kobler barnespill og leketøy – de har hatt konkurranse av både «Lego Dimensions» og «Disney Infinity».
Førstnevnte har vært bestselgeren i det siste, mens Disney valgte å legge ned sin serie tidligere i år.
«Skylanders»-spillene har stort sett fått god mottagelse hos anmelderne, hvor vår anmelder trillet terningkast fem til «Skylanders: Imaginators» og kalte det et høydepunkt i sjangeren.
Vi spurte Activision om kommentar, men de «ønsker ikke å kommentere rykter eller spekulasjoner»..