(PressFire.no): I anledning PlayStation-messa PlayStation Experience som blir holdt i San Francisco denne helga ble oppfølgeren til det kritikerroste rollespillet «Ni No Kuni: Wrath of the White Witch» kunngjort.
Vi trillet terningkast fem til spillet og kalte det «storslått, vakkert og engasjerende», i tillegg til at vi kåret det til årets rollespill i 2013.
Originalen ble sluppet til PlayStation 3 i 2013 og var et samarbeidsprosjekt mellom spillselskapet Level-5 og det Oscar-vinnende japanske animasjonshuset Ghibli.

Ny historie?
Det nye spillet får tittelen «Ni No Kuni II: Revenant Kingdom» og skal slik vi forstår det foregå i samme univers som det forrige spillet, selv om det ikke ser ut til å være en direkte oppfølger.
Kunngjøringen ble markert med en trailer som du kan se i toppen av saken.
Uten Ghibli?
Det er i alle fall sikkert at oppfølgeren fortsetter i samme stil som før, selv om Ghibli-logoen ikke er å finne i traileren.
Ghibli-studioet har stoppet produksjonen av flere filmer og det er usikkert om det blir flere produksjoner fra det elskede filmstudioet i framtiden, noe som kan forklare fraværet i det nye «Ni No Kuni»-spillet.
Samme designer av rollefigurene og samme komponist som det forrige spillet gjør imidlertid comeback i det nye spillet.
Ingen dato er foreløpig avslørt og traileren inneholder kun PlayStation 4-logo.