(PressFire.no): Da Microsoft kjøpte Bethesda for drøye tre år siden var det mange spørsmål som svirret – men flest lurte på hva dette ville bety for spillutvalget på andre plattformer enn Xbox.
Som vi nå vet så ble «Starfield» konsolleksklusivt til Xbox uten noen planer for å gis ut på PlayStation, og nå kommer også informasjonen om at «Elder Scrolls VI» forblir på Microsofts plattform.
Det er i forbindelse med rettsaken mot det amerikanske konkurransetilsynet FTC at planene for «Skyrim»-oppfølgeren be lagt fram.

Der kommer det tydelig fram at spillet ikke vil lanseres til PlayStation – og at det ikke ventes utgitt før 2026 eller senere.
«Elder Scrolls VI» ble annonsert for mer enn fem år siden, men da bare i teaser-form. Utviklingen skal ikke ha startet før «Starfield» var nesten ferdig.
https://www.youtube.com/watch?v=OkFdqqyI8y4