«Split/Second» i mai

Det eksplosive bilspillet fra utviklerne av «Pure» slippes til våren.

21. desember 2009 10:44

Black Rock, som tidligere har stått bak ATV-spillet «Pure» fra 2008, forbereder lanseringen av «Split/Second».

Disney bekrefter at bilspillet skal ut i mai, og dermed ligger man i rute etter lenge å ha forespeilet et slipp i første kvartal 2010.

Det samme klarte ikke det som på mange måter blir hovedkonkurrenten. «Blur», fra Project Gotham Racing-utviklerne i Bizarre Creations, ble flyttet fra 2009 til neste år og havner dermed i direkte konkurranse med «Split/Second».

Se også: Skjermbilder fra «Split/Second».
Se også: Skjermbilder fra
«Blur»

.

ANNERLEDES «BANE-EDITOR»

Spillet ble teaset gjennom en mystisk trailer før en annonsering kom tikkende sist vinter.

Og da hadde Black Rock freidig nok tagget traileren «Burnout Paradise» i tillegg til «Pure», noe som også er en pekepinn på hvilken sjanger dette dreier seg om.

Tidligere har Black Rock lagd MotoGP-, ATV- og Hot Wheels-spill før de i 2008 slapp «Pure» gjennom sine nye eiere Disney - en frekk, forfriskende ATV-variant som hadde ambisjoner om også å klå «MotorStorm».

«Split/Second» har noen overraskelser på lur, for på jakt etter tiendedeler og konkurrenter, kan du også trigge ulike feller spredt rundt løypene. Enten for direkte å feie konkurrentene av veien, eller lage en improvisert snarvei for deg selv. Du er deltager i et TV-realityshow og jakter på heder, ære og penger, og selve presentasjonen og innpakningen i spillet preges av en TV-estetikk.

I tillegg kan banemiljøet endres dramatisk, noe Black Rocks demonstrasjon under GDC i fjor var et tydelig bevis på. Ved å detonere dynamitt ved en flyplass endret løypa dramatisk karakter – og inkluderte plutselig en tur gjennom terminalbygget i stedet for rundt det.

«Split/Second» slippes i mai 2010 til PlayStation 3, PC og Xbox 360.

Den ferskeste traileren:

Se og hør utviklerne fortelle mer om «Split Second»:


Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3