Utsetter «Borderlands 4» til Switch 2 dager før lansering

Utsetter «Borderlands 4» til Switch 2 dager før lansering

På ubestemt tid.

(PressFire.no): I siste liten kommer kontrabeskjeden fra Gearbox: «Borderlands 4» til Switch 2 er utsatt på ubestemt tid, bare én uke før den planlagte lanseringen 3. oktober.

I en melding i sosiale medier forteller utvikleren at de «ikke tar lett på avgjørelsen», men at Switch 2-versjonen trenger mer tid til utvikling og polering. Noen ytterligere forklaring på hvorfor avgjørelsen kommer så tett på lansering, ble ikke gitt.

Studioet håper også å kunne lansere spillet med støtte for krysslagring mellom plattformene, en funksjon de jobber med og sier de anser som veldig viktig for spillerne. En ny lanseringsdato vil bli annonsert senere.

«Borderlands 4» ble lansert til PC, PlayStation 5 og Xbox Series-konsollene tidligere denne måneden. Spillet har imidlertid slitt med en del tekniske problemer, spesielt på PC, der spillere har rapportert om dårlig ytelse og krasjer.