Sony stopper «Last of Us 2»-flerspiller

Sony stopper «Last of Us 2»-flerspiller

(PressFire.no): Naughty Dog har to ganger skrinlagt flerspillerplanene for «The Last of Us», og nå stanser de et fanprosjekt som har forsøkt å plukke opp stafettpinnen.

Det er modderen Speclizer som prøvde å gjøre jobben på egen hånd, men nå har Sonys advokater satt ned støvelen.

Modden, som er for PC-versjonen av «The Last of Us Part 2», har vært under utvikling siden januar og skulle ha blitt lansert i løpet av denne måneden. I sommer viste Speclizer fram lange sekvenser av spillingen på YouTube.

Speclizer tok imot donasjoner for å lage modden via Patreon, noe som Sony sikkert ikke var så fornøyd med, og den skulle inneholde blant annet «perks», en nedstrippet lyttemekanikk og en rekke egne kart.

– Dessverre mottok jeg nylig et brev på vegne av Sony Interactive Entertainment der de ba om at moden ikke skulle slippes, skriver Speclizer i en oppdatering på Twitter.

– Det er veldig trist at dette aldri ble realisert, men jeg håper dere vil fortsette å følge meg inn i det neste prosjektet – denne gangen noe jeg har laget selv.

Flerspilleren for spillet skapte mange overskrifter. Først skulle spillet ha flerspiller, større enn noen av spillene. I 2019 fortalte derimot regissør Neil Druckmann at den var kuttet ut – samtlige ressurser skulle brukes til å gjøre kampanjen til Naughty Dogs største spill noensinne.

Deretter skulle den komme som en nedlastbar oppdatering etter lansering, for også det ble droppet.

«The Last of Us Online» ble så vist med konseptkunst i 2022, med løfte om egen historie, et helt nytt rollegalleri og en skala på høyde med studioets enspillerspill. I 2023 ble også det strøket.

Kommentarer (0)

Sorter etter:

Bli med i diskusjonen

Du må være logget inn for å kommentere. Velg din foretrukne måte å lage en konto på (eller logge på med):